Kurz literárního překladu pro překladatele z němčiny

Kurz literárního překladu pro překladatele z němčiny

Obec překladatelů vyhlašuje kurz literárního překladu pro překladatele z němčiny. Kurz je určen čtyřem až šesti účastníkům a sestává z šesti tříhodinových bloků vždy jednou za čtrnáct dní (s vánoční přestávkou; v případě zájmu je s lektorkou možno domluvit i jiné intervaly setkávání). V každém bloku se bude pracovat se zadaným literárním textem, který účastník předem přeloží.

Lektorkou kurzu bude Jana Zoubková. Kurz bude probíhat offline v kanceláři Obce překladatelů (v suterénu na adrese Pod Nuselskými schody 3, Praha 2, tramvaj č. 6 a 11, zastávka Nuselské schody). První setkání se uskuteční v pátek 3. 11. 2023 v 16.00Uzávěrka přihlášek je 27. 10. 2023.

Kurzovné činí 4 900 Kč pro členy OP a studenty a 6 500 Kč pro ostatní zájemce. Absolventi kurzu mohou obdržet certifikát o účasti.

Máte-li o účast zájem, ozvěte se, prosím, na e-mailovou adresu info@obecprekladatelu.cz. Pokud na vás v kurzu nezbyde místo nebo vám termín nebude vyhovovat, oslovíme vás přednostně před vypsáním dalšího kurzu.

*          *          *

Jana Zoubková vystudovala na FF UK v Praze učitelství výtvarné výchovy a němčiny. V letech 1977–1997 pracovala jako redaktorka v několika nakladatelstvích, od roku 1997 je literární překladatelkou. Do češtiny převádí především současnou německojazyčnou prózu, ale i knihy z oblasti společenských věd. Přeložila kromě jiných romány Thomase Brussiga, Juli Zeh, Libuše Moníkové, Bernharda Schlinka. Rovněž pořídila nový překlad Zámku Franze Kafky podle německého kritického vydání.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.