Poznejte svého překladatele - třetí setkání na Avoidu

Třetí večer ve spolupráci Avoid Floating Gallery a Obce překladatelů. Tentokrát se máte obzvláště na co těšit.
Jaké je překládat knihu současného českého autora napsanou německy? Poví vám o tom překladatelka z němčiny Michaela Škultéty, která představí svůj překlad knihy Jaroslava Rudiše Winterbergova poslední cesta, vydalo nakladatelství Labyrint.
Jaká úskalí přináší překládání sci-fi literatury? Co znamená vydávat takové knihy ve vlastním nakladatelství? O svých zkušenostech s překlady sci-fi literatury se s vámi podělí překladatel z angličtiny Roman Tilcer. Představí knihu Anyi Martinové Tráva, vydalo nakladatelství Medusa.

Hudbou večer doprovodí původem ukrajinská písničkářka OKSYI.Moderuje básník Josef Straka.
Koná se: v úterý 7. 12. 2021 v 18:00 na lodi Avoid Floating Gallery (náplavka u železničního mostu na Výtoni)

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.