Valná hromada 2021

Valná hromada Obce překladatelů proběhla v pátek 19. 11. 2021. Byla volební, takže jejím výsledkem je – vedle schválení zprávy o činnosti a hospodaření Obce – také obměněné složení výboru. Členkám a členům výboru, kteří se rozhodli už nekandidovat, srdečně děkujeme. Dosavadní předsedkyně OP Hana Linhartová a místopředsedkyně Alena Lhotová si od účastníků valné hromady za práci v čele naší stavovské organizace vysloužily (krom záplavy květin také aplaus vstoje. „Standing ovation“ nezažívají překladatelé často a my jsme rádi, že valná hromada byla kromě ukázky velké chuti a energie jít v hájení zájmů překladatelů dál také manifestací kolegiality. Děkujeme všem, kdo se valné hromady aktivně zúčastnili nebo zplnomocnili někoho z kolegů. Poděkování si zaslouží také Jednota tlumočníků a překladatelů, v jejíchž prostorách se naše jednání konalo. Několik snímků z pátečního podvečera OP pořídil Lukáš Novák – viz naše fotogalerie.

Výbor bude nyní pracovat ve složení: Petra Ben Ari, Hana Fořtová, Anežka Charvátová, Jana Kunová, Michala Marková, Lukáš Novák, Tereza Semotamová, Blanka Stárková, Michal Švec, Roman Tilcer a Michal Zahálka. Výbor se k prvnímu jednání sejde příští pátek. Do revizní komise byli zvoleni Tomáš Havel, Jarmila Horáková a Marie Voslářová.