Poznejte svého překladatele – 12. setkání na Avoidu

Jako už tradičně, první úterý v měsíci bude v prosinci patřit setkání překladatelů s veřejností, ale i s kolegy a kolegyněmi z oboru. Na zajímavý večer zve (A)void Floating Gallery a Obec překladatelů. Tentokrát budou hosty dvě překladatelky, každá z jiného jazyka: překladatelka z němčiny Zuzana Henešová a překladatelka z finštiny Martina Šímová. Večer tedy tentokrát nebude spojovat jazyková oblast, ale téma obou představovaných knih: vykořenění, exil, hledání nového domova a hledání nových mezilidských vztahů, setkávání lidí z různých kulturních okruhů, v případě překladu z finštiny na pozadí druhé světové války. Zuzana Henešová představí knihu novinářky a válečné reportérky Ireny Brežné Nevděčná cizinka, Martina Šímová knihu finské spisovatelky Katji Kallio Průsvitné srdce. Dozvíte se také, co si představit pod pojmem biblioterapie, a mnoho dalšího. Ptát se a moderovat bude básník Josef Straka. Večer bude doplněn živým hudebním doprovodem. Po skončení máte možnost neformální besedy jak s hostkami, tak s ostatními kolegy a kolegyněmi – překladateli a překladatelkami. Přijďte, nebudete litovat a zima vám nebude: v podpalubí vás vřele čekají nejen organizátoři, ale i kamna na dřevo.
Pořádá a zve: (A)void Floating Gallery a Obec překladatelů
Úterý 6. 12. 2022 v 18:00 na lodi Avoid (Praha, Výtoň, náplavka u železničního mostu)

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.