Poznejte svého překladatele – 12. setkání na Avoidu

Jako už tradičně, první úterý v měsíci bude v prosinci patřit setkání překladatelů s veřejností, ale i s kolegy a kolegyněmi z oboru. Na zajímavý večer zve (A)void Floating Gallery a Obec překladatelů. Tentokrát budou hosty dvě překladatelky, každá z jiného jazyka: překladatelka z němčiny Zuzana Henešová a překladatelka z finštiny Martina Šímová. Večer tedy tentokrát nebude spojovat jazyková oblast, ale téma obou představovaných knih: vykořenění, exil, hledání nového domova a hledání nových mezilidských vztahů, setkávání lidí z různých kulturních okruhů, v případě překladu z finštiny na pozadí druhé světové války. Zuzana Henešová představí knihu novinářky a válečné reportérky Ireny Brežné Nevděčná cizinka, Martina Šímová knihu finské spisovatelky Katji Kallio Průsvitné srdce. Dozvíte se také, co si představit pod pojmem biblioterapie, a mnoho dalšího. Ptát se a moderovat bude básník Josef Straka. Večer bude doplněn živým hudebním doprovodem. Po skončení máte možnost neformální besedy jak s hostkami, tak s ostatními kolegy a kolegyněmi – překladateli a překladatelkami. Přijďte, nebudete litovat a zima vám nebude: v podpalubí vás vřele čekají nejen organizátoři, ale i kamna na dřevo.
Pořádá a zve: (A)void Floating Gallery a Obec překladatelů
Úterý 6. 12. v 18:00 na lodi Avoid (Praha, Výtoň, náplavka u železničního mostu)

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.