Poznejte svého překladatele 11 – 17

V říjnu se pod hlavičkou Poznejte svého překladatele uskuteční ve spolupráci s knihovnami v ČR další překladatelské besedy. Některé jsou odloženy z jara, některé jsou domluveny nově. Většina těchto akcí se uskuteční v rámci Týdne knihoven. V případě, že bude některý pořad z důvodů koronavirové situace zrušen, budeme vás včas informovat.

• Poznetejte svého překladatele 11: Překladatelka z angličtiny a němčiny Silvie Mitlenerová bude dne 5. 10. besedovat v Městské knihovně v Semilech.
  • Poznejte svého překladatele 12: Překladatelka ze severských jazyků Hana Švolbová bude o práci překladatele hovořit dne 6. 10. od 17:30 hodin v Městské knihovně Svatopluka Čecha v Pečkách. AKCE ZRUŠENA!
  • Poznejte svého překladatele 13: Překladatelka z angličtiny a básnířka Sylva Ficová vystoupí dne 6. 10.  v Městské knihovně v Kuřimi. AKCE ZRUŠENA!
  • Poznejte svého překladatele 14: Překladatelka ze španělštiny Anna Tkáčová uskuteční přes stream akci odloženou z jara. Bude hovořit po problematice překládání esejistiky dne 6. 10. od 17:00 v Knihovně mezinárodních vztahů Otto Picka v Nerudově ulici č. 3.
  • Poznejte svého překladatele 15: V knihovně Jana Drdy v Příbrami, v rámci akce Noci literatury, bude dne 7. 10. 2020 ve 20:00 o překladatelství besedovat básnířka a překladatelka z mnoha jazyků, zejména z polštiny a slovinštiny, Lenka Kuhar Daňhelová. AKCE  ZRUŠENA!
  • Poznejte svého překladatele 16: V Městské knihovně v Turnově se o své překladatelské zkušenosti podělí se čtenáři překladatelka z angličtiny Michala Marková a překladatel z francouzštiny Petr Christov. Jde o besedu odloženou z jara. Akce se koná 8. 10. AKCE ZRUŠENA!
  • Poznejte svého překladatele 17: Do Městské knihovny v Chebu se 8. 10. pojede čtenářům představit překladatelka z korejštiny Petra Ben Ari. AKCE ZRUŠENA!