Videotutoriál

"Snažíme se v něm pomoci zejména méně zkušeným kolegům, aby se zorientovali na trhu a nenarazili na některá úskalí, se kterými jsme se v začátcích potýkali my.

Postupně se chceme věnovat tématům jako uzavírání licenčních smluv, redakce literárního překladu, užitečné informační zdroje, honoráře a dalším. Po dnešním úvodním dílu se budou pokračování objevovat vždy po týdnu, a to na našem YouTube kanálu a Facebooku a také na kanálech Českého literárního centra, které projekt podpořilo.

Budeme rádi, pokud seriál zprostředkujete všem, koho by mohly takové informace zajímat - studentům filologických oborů, mladým překladatelským talentům a dalším.
Také doufáme ve vznik podnětné diskuse k jednotlivým tématům. Těšíme se na ohlasy."

Za překladatele Severu
Marie Voslářová