Poznejte svého překladatele – tentokrát v (A)void Café

Další z pravidelných překladatelských úterků, které pořádá Obec překladatelů ve spolupráci s (A)void Floating Gallery. Podtitulem by mohlo být: Nebojte se poezie. Překladatelé Jana Pokojová a Jan Janula nově převedli do češtiny hravou poezii německého básníka Christiana Morgensterna (1871-1914) tak, aby dokázala upoutat i čtenáře, kteří se o poezii běžně nezajímají. Za svůj překladatelský přístup k Morgensternově tvorbě získali od Obce překladatelů v roce 2021 Tvůrčí prémii v rámci Ceny Josefa Jungmanna. Knihu vydalo nakladatelství Vyšehrad a ilustrovala ji Karolina Žitná.

Přijďte si poslechnout, jak se s překladem vypořádali. Přijďte do příjemné společnosti milovníků dobré literatury. Přijďte si popovídat se svými překladatelskými kolegy a kolegyněmi, přijďte se čtenáři pobesedovat o překladatelském řemesle. Či umění? O hudební doprovod se postará překladatel Jan Janula, který s kytarou zazpívá písně Boba Dylana ve vlastním překladu.

Koná se 4. ledna 2022 v 18:00  v (A)void Café (náplavka přímo pod Tančícím domem)

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.