Poznejte svého překladatele - sedmé setkání na (A)voidu

Zveme na 7. setkání překladatelů s veřejností v rámci pravidelného cyklu „Poznejte svého překladatele“. Pořádá Obec překladatelů ve spolupráci (A)void Floating Gallery. Tentokrát nebudeme debatovat nad konkrétními tituly, ale setkání pojmeme jinak. Budeme besedovat nad tématem „co číst ze současné ukrajinské a ruské literatury, abychom byli alespoň trochu v obraze“. Pozvání přijali nad jiné povolaní: překladatel z ukrajinštiny a ukrajinista Alexej Sevruk a překladatel z ruštiny, rusista a komentátor Libor Dvořák.
Koná se v úterý 5. dubna v 18:00 na lodi (A)void Floating Gallery (v Praze, u železničního mostu na Výtoni)

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.