Poznejte svého překladatele - druhé setkání na Avoidu

Obec překladatelů ve spolupráci s (A)void Floating Gallery vás v rámci projektu „Poznejte svého překladatele“ srdečně zvou na druhé setkání se zástupci překladatelské profese. Jména překladatelů bývají obvykle skromně uvedena v knižní tiráži, ale vy budete mít možnost se osobně seznámit s dvěma zajímavými dámami, nahlédnout do jejich překladatelské kuchyně, poznat jejich nejčerstvější překladatelské počiny a pobesedovat s nimi o tajemstvích překladu. Tentokrát se představí
Barbora Kolouchová, překladatelka z polštiny a ruštiny, která uvede překlad románu Martyny Bundy Modrá kočka (nakl. Argo)
Lucie Mikolajková, překladatelka z a do angličtiny, která uvede překlad románu Raynor Winnové Pobřežní cesta (nakl. Kazda)
Moderovat bude Josef Straka.
Koná se v úterý 2. listopadu na lodi Avoid od 18:00 (Náplavka 128, Nové Město - u železničního mostu)

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.