Poznejte svého překladatele - Avoid Café

Poznejte svého překladatele
Již 5. překladatelský večer pořádaný ve spolupráci Obce překladatelů a (A)void Floating Gallery.  Tentokrát se k povídání nad svými překlady sejdou Radka Smejkalová, která představí překlad románu Konvertitka belgického nizozemsky píšícího autora Stefana Hertmanse (Garamond, 2021), a Lenka Bukovská, překladatelka z hebrejštiny. Ta posluchačům přiblíží horkou novinku, prózu Izraelce Davida Grossmana Život si se mnou zahrává (Odeon, 2022). Spojovacím tématem obou románů bude láska a osudová životní rozhodnutí protagonistek, která kvůli ní musely učinit, ačkoli každá v jiné době a za jiných okolností. Moderovat bude básník Josef Straka. Těšte se i na hudební doprovod, tentokrát zpěvačka Dita Honzlová, která večer obohatí starými hebrejskými písněmi.
Po skončení večera volná debata na překladatelská a jiná kulturní témata.
POZOR: Tento večer se nekoná na lodi, nýbrž v (A)void CAFÉ na náplavce v tzv. kobce č. 11 (Pod Tančícím domem).

1. února od 18:00

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.