Poznejte svého překladatele - 17. setkání na Avoidu

Pozor! Je tu poslední překladatelský večer před prázdninami. Tentokrát se při spolupráci sešla (A)void Floating Gallery, Obec překladatelů a Francouzský institut v Praze. Tento večer tedy věnujeme francouzské literatuře a jak už je na setkáních tradicí, i francouzské hudbě. Představí se dvě renomované překladatelky: Jovanka Šotolová, oceněná za svoji překladatelskou práci nejen Obcí překladatelů, ale i francouzskými kulturními institucemi. Jovanka Šotolová má také velkou zásluhu na šíření významu překladatelské profese prostřednictvím literárního webu iliteratura.cz, jehož je šéfredaktorkou. Druhá překladatelka, Helena Beguivinová je rovněž držitelkou Tvůrčí odměny Obce překladatelů v rámci Ceny Josefa Jungmanna a dalších cen, včetně francouzských. Jovanka Šotolová představí horkou novinku Jeana Giona Král bez kratochvíle (Malvern, 2023) a Helena Beguivinová knihu Pierra Jakeze Heliase Zlatá tráva (Havran, 2021). Srdečně zveme všechny milovníky dobré literatury a dobrého překladu.
Koná se: 6. června 2023 v 18:00 na palubě lodi (A)void Floating Gallery, v případě špatného počasí v podpalubí. Počasím se tedy nenechte odradit.
Upřesnění: loď stojí na pražské náplavce u železničního mostu na Výtoni, přímo pod tramvajovou zastávkou.

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.