Obec překladatelů na veletrhu Svět knihy 2023

Pátek 12. května bude letos na veletrhu Svět knihy nabitý akcemi pořádanými Obcí překladatelů. Od 15 hodin proběhne ve Velkém sále tradiční udělování anticeny Skřipec, na něž bezprostředně navážou hned další čtyři besedy a přednášky. Od 16 hodin pohovoří o překládání cizojazyčných českých autorů do češtiny Michaela Škultéty, Jan Faktor a Radovan Charvát. O mezinárodní praxi překladů z asijských literatur budou od 17 hodin diskutovat Zuzana Li, Aleš Drobek a Petra Ben-Ari. Debatu Blanky Stárkové a Petra Onufera o hranicích mezi literaturami stejných jazyků bude od 18 hodin moderovat Anežka Charvátová. Přednáškou o umělé inteligenci v literárním překladu v 19 hodin uzavřou program Ondřej Hrách a Anna Štádlerová.

Na všechny akce srdečně zveme.

Podrobnosti k jednotlivým bodům programu najdete zde.

Akce probíhají v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.