Mezinárodní překladatelská konference v Praze

Spolek Překladatelé Severu zve na mezinárodní konferenci Northern Wind of Change – Improving the working conditions of literary translators, jejímž hlavním tématem je pozice literárních překladatelů. Účastníky jsou kolegové z partnerských organizací z Norska a Islandu a zástupci českých profesních asociací: Obce překladatelů, JTP a Překladatelů Severu. Konference se koná 29. dubna v Praze, v prostorách Prague Startup Centre v holešovické tržnici, hala 24.

Náplní konference bude především sdílení příkladů dobré praxe a také diskuse o tom, jak dál spojovat síly ve snaze o zlepšení situace literárních překladatelů u nás.

Konference bude probíhat v anglickém jazyce, ale čeká nás i české okénko.

Program naleznete na webových stránkách https://prekladateleseveru.cz/akce/northern-wind-of-change-improving-the-working-conditions-of-literary-translators/

Také zde naleznete registrační formulář, jehož vyplněním si zjednodušíte registraci na místě. Je možné se zúčastnit i jednotlivých bloků, pro účast na večerním posezení si rezervujte místo prostřednictvím téhož formuláře.

Občerstvení po dobu celé konference zajišťuje Tichý catering.

Konference je vyvrcholením projektu Překladatelská posilovna, realizovaného pod oficiálním názvem Posilování kapacit oborových organizací českých literárních překladatelů a jejich členů v rámci programu Kultura, který je spolufinancován z Fondů EHP 2014-2021.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.