České literární centrum podpoří v roce 2022 překladatele

Rok 2022 bude pro České literární centrum rokem zaměřeným na literární překlad. Cílem je ještě zintenzivnit podporu překladatelů (zahraničních i domácích) a zvýšit povědomí o jejich práci a poslání. Řada aktivit se bude vztahovat k Mezinárodnímu dni překladu (30. září). ČLC podpoří překladatelské workshopy, debaty o překládání a autorská čtení za účasti překladatelů na půdě zahraničních i českých univerzit a veletrhů (např. Svět knihy). Překladatelům žijícím v ČR také budou nově nabídnuty letní rezidenční pobyty v Klášteře Broumov.

Více informací najdete na webových stránkách ČLC. České literární centrum pro rok 2022 přichystalo nové aktivity na podporu překladatelů

O letních rezidenčních pobytech se stipendiem v Kláštěře Broumov se více dozvíte na Otevřená výzva: rezidenční pobyty v Klášteře Broumov (léto 2022).

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.