Ztraceni v překladu VI – odkaz na besedu

Pořad Ztraceni v překladu, již šestý v pořadí, se tentokrát konal v online prostředí dne 2. listopadu v Knihovně Václava Havla. Máte-li zájem se podívat na hodinovou besedu s tématem postavení překladatelů v koronavirové krizi, můžete ji zhlédnout zde. Pořádala Obec překladatelů, Překladatelé severu, platforma malých nakladatelů Knihex a prostory jako vždycky poskytla Knihovna Václava Havla, která pořídila i záznam besedy.

Jak koronavirová pandemie ovlivnila nakladatelský trh? Změnila první vlna koronaviru nakladatelský trh a ediční plány? Jaký dopad má současná situace na již tak svízelné pracovní podmínky literárních překladatelů? Akci pořádala Obec překladatelů, platforma Knihex, Překladatelé severu a Knihovna Václava Havla.

Besedovali:
Tereza Semotamová, překladatelka z němčiny