Projekt Poznejte svého překladatele začal úspěšně

Obec překladatelů ve spolupráci s knihovnami po celé ČR organizuje projekt založený na besedách, při nichž překladatelé dávají čtenářům nahlížet do své překladatelské kuchyně. Projekt je rozvržen na celý rok, naplánováno je asi 40 besed, několik se jich bude konat na počátku října v rámci pravidelného Týdne knihoven. Pozvánky i ohlasy sledujte na webu OP a FB OP. Zatím se uskutečnily tyto konkrétní akce:

1) Nová Paka: Gymnázium v Nové Pace a v Hořicích, Novopacké sklepy (3 besedy), 19. a 20. 2.
Překladatelky: Alžběta Lexová (angličtina) a Marie Jungmannová (angličtina a španělština)

2) Městská knihovna v Praze, seminář pro knihovníky a knihovnice pracující ve službách, 24. 2.
Překladatelky: Kateřina Klabanová (angličtina a němčina) a Anna Tkáčová (španělština)

3) Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, pro 40 pracovníků knihoven v kraji, 28. 2.
Překladatelka: Athena Alchadizu (španělština)

4) Knihovna Jestřábka, Jestřábí Lhota u Kolína, 1. 3. Překladatelka: Hana Švolbová (severské jazyky)

5) Městská knihovna Český Těšín, 4. 3. – kavárna Avion, pro žáky v rámci Coolturních dnů
Překladatelka Michaela Škultéty (němčina) a překladatel Pavel Peč (angličtina, polština)