Právní poradna

Máte-li dotaz týkající se smluv, licencí a jiných autorskoprávních záležitostí, můžete ho nyní položit přímo odborníkům na autorské právo z advokátní kanceláře Štaidl-Leška Advokáti, která se specializuje na právní poradenství v oblasti kultury.

Své dotazy směřujte na tel. 222 520 096 nebo na e-mail asistent@staidl-leska.com. Vždy uveďte, že jste členové Obce překladatelů.

Zprovozněna je také facebooková skupina určená konkrétně pro tento účel. Její název je Právní poradna Obce překladatelů a vpuštěni do ní budou jen členové OP.  Hlaste se – a čtěte pravidla!

Vznesením dotazu souhlasíte s tím, že právníci mohou u výboru OP ověřit vaše členství v Obci (podstatu dotazu samozřejmě nikomu sdělovat nebudou).

V základním rozsahu jsou právní konzultace pro členy Obce zdarma. Pokud se ukáže, že problém vyžaduje složitější právní úkony, můžete se na nich domluvit individuálně.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.