Speciální večer Annie Ernaux – Poznejte svého překladatele

Datum: 16. 4. 2024
Čas: 18:00
Místo: Francouzský institut, Praha

Máte rádi knihy od spisovatelky Annie Ernaux? Přijďte 16. 4. 2024 do Francouzského institutu na večerní program zasvěcený právě jí! V rámci cyklu Poznejte svého překladatele se tentokrát zaměříme na různé aspekty spojené s dílem této francouzské laureátky Nobelovy ceny za literaturu 2022.

V rámci setkání přivítáme Nikolu Kochovou, vedoucí překladové redakce v nakladatelství Host, která vysvětlí rozhodnutí vydávat překlady knih Annie Ernaux v češtině. Dále budeme mít tu čest přizvat do diskuze překladatele Tomáše Havla, autora všech recentních překladů Annie Ernaux, který se s námi podělí o výzvy, jež mu práce na nich přinesla. Třetí hostkou pak bude Jovanka Šotolová, odbornice na překlady a francouzskou literaturu a šéfredaktorka online magazínu iLiteratura.cz, která přiblíží své poznatky o přijetí literárního díla Annie Ernaux v Česku.

Večerem bude provázet moderátor Josef Straka a hudebně jej doprovodí výběrem francouzských písní skupina Astor pije sólo.

Na úplný závěr proběhne v Kině 35 projekce dokumentárního filmu Les Années Super 8, který režíroval syn Annie Ernaux David Ernaux-Briot, a díky kterému budeme mít šanci podívat se na život a dílo slavné spisovatelky z jiného úhlu pohledu.