Slavnostní vyhlášení vítězů Překladatelské soutěže Jiřího Levého

Datum: 20. 6. 2024
Čas: 15:00
Místo: kavárna Husovka, Praha

Obec překladatelů srdečně zve na udílení Ceny Jiřího Levého pro začínající překladatele do 35 let. Akce se uskuteční ve čtvrtek 20. června od 15.00 v kavárně Husovka (Husova 242/9, ve dvoře). Porota pracovala ve složení Kateřina Klabanová (předsedkyně), Michaela Jacobsenová, Anežka Charvátová, Vratislav Kadlec. Vyhlášení se zúčastní i autoři posudků, kteří pak mohou se zájemci překlady prodebatovat v minidílnách podle jednotlivých jazyků.

Akce je realizována v rámci celoročního projektu Obce překladatelů, který probíhá s finanční podporou hlavního města Prahy. Za podporu dále děkujeme nakladatelství Lingea, které do soutěže poskytlo věcné ceny, a měsíčníku pro světovou literaturu Plav, v němž budou oceněné příspěvky uveřejňovány.