Zlatá stuha 2016

Zlatá stuha, oceňující knihy pro děti a mládež i jejich autory, byla udělena již po čtyřiadvacáté. V pátek 29. dubna 2016 zazněly na Novoměstské radnici názvy celkem 14 titulů. Cenu za celoživotní dílo si také odnesly dvě osobnosti spjaté s tvorbou pro děti, spisovatel Ivan Binar a malíř a grafik Květoslav Hísek.

Odborné poroty literární, výtvarné, překladové a komiksové části posuzovaly tento rok více než sto padesát titulů, do užšího nominačního výběru se jich dostalo celkem 38.

V kategorii překladu byli oceněni:
1/ BELETRIE PRO DĚTI
Sutcliffe, William: Cirkus zlodějů a tombola zkázy, překlad Vratislav Kadlec (Mladá fronta)
2/ BELETRIE PRO MLÁDEŽ
Bradbury, Ray: Strom duchů, překlad Jarmila Emmerová, překlad veršů Jiří Josek (Plus)
3/ LITERATURA FAKTU PRO DĚTI A MLÁDEŽ
Longová, Haley: Jak být holkou, Dawson, James: Jak být klukem, překlad Michaela Marková (Argo).

Podrobné informace o výsledcích včetně anotací naleznete na www.zlatastuha.cz nebo www.ibby.cz. Oceněným srdečně blahopřejeme.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.