Pozvání na Svět knihy

Ve dnech 12.-15. května se koná na holešovickém Výstavišti pražský mezinárodní knižní veletrh, na nějž překladatele srdečně zve ředitelka Světa knihy Dana Kalinová (zde).


Výbor Obce překladatelů zve své kolegy a další návštěvníky na dva  doprovodné programy, které OP pro Svět knihy připravila. Jedním je stálá  výstava překladů oceněných ve významných literárních soutěžích, která je doplněna o překladové tituly navržené na Cenu Josefa Jungmanna. Výstava je umístěna ve střední hale Průmyslového paláce. Druhým programem je vyhlášení překladatelské anticeny Skřipec, které proběhne v pátek 13. 5. v 16:00 ve velkém sále střední haly.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.