Únoroví Bubeníčci

V pondělí 6. 2. 2023 od 19.30 se koná další pravidelný bubeníčkovský večer, tentokrát ovšem na novém místě: ve Studiu Paměť na Petrském náměstí (Soukenická ulice 29, Praha 1). Únorový pořad s názvem Válka je vůl je nostalgickou vzpomínkou na mladá léta, kdy se nám v tehdejší antimilitaristické náladě zdálo, že válka už vyšla z módy, že něco tak předpotopního se už – alespoň v našem životním prostoru – znovu odehrát nemůže. Jsou to především překladové písničky ze šedesátých let, i když nejenom, a z autorů jako Bulat Okudžava nebo Bob Dylan, i když nejenom. Mezi původci drobných prozaických úryvků, kterými jsou písně proloženy, se ovšem vyskytují i dva Češi, ale jinak je pamatováno na to, že na Bubeníčcích jde především o překlady. Na setkání se těší Milan Dvořák a Alena Hanusová.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.