Říjnoví Bubeníčci

První Bubeníčci nové sezony se uskuteční v pondělí 3. října na známém místě (Café Montmartre, Řetězová 7) a ve známý čas (19.30). Nové (a přitom velice, velice staré) však bude téma. Bez valného povšimnutí nedávno proběhlo jedno zásadní výročí: 250 let od počátků české činohry, to jest od uvedení hry Kníže Honzik v Divadle v Kotcích.

Jednalo se tehdy o titul překladový – proto si zaslouží i svůj bubeníčkovský večer, na němž se seznámíme s pozadím a nejrůznějšími zdroji textu, dobovým divadelním kontextem i s tím, co se tehdy v Divadle v Kotcích vlastně vůbec odehrálo. Účinkují Marek Mikulášek, Přemysl Rut a další, večerem provází Jan Smolka a Michal Zahálka.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.