Projekt CELA pro začínající překladatele

Moravská zemská knihovna v Brně, sekce Českého literárního centra, vyhlašuje otevřenou výzvu do mezinárodního projektu Connecting Emerging Literary Artist (CELA), který propojuje začínající překladatele z jedenácti evropských zemí se začínajícími spisovateli a literárními profesionály. Pro třetí ročník hledá CELA nové překladatele, kteří by se mohli do aktivit projektu zapojit od září 2024 do června 2027. Překládá se z následujících jazyků: španělština, italština, ukrajinština, polština, nizozemština, srbština, slovinština, rumunština, bulharština.

Uzávěrka doručení přihlášek je 29. 2. 2024.

Informace najdete na Otevřená výzva: CELA hledá překladatele! | CzechLit