Pozvánka na film

Přátelé,

dovoluji si vás pozvat na film ZER kurdského režiséra Kazima Öze, na film, který už získal řadu ocenění na různých festivalech. Přijďte na půvabnou orientální road movie, plnou krásných scenérií tajuplného Kurdistánu. Na příběh hledání vlastních kořenů a dávného rodinného tajemství.  Přijďte si popovídat s režisérem Kazimem Özem, který bude promítání přítomen!

Zer je příběh Newyorčana Jana a jeho turecké babičky Zarife, kteří se vidí poprvé v době, kdy Jan je už dospělý a Zarife přijíždí do USA na operaci rakoviny plic. Zanechá Janovi píseň v kurdštině, píseň o dívce Zer a pastýři, píseň o velké lásce. Jan se po babiččině pohřbu vydává na cestu do Dersimu v Kurdistánu, na místo, kde v roce 1938 byly tisíce alevitských Kurdů zmasakrovány tureckou armádou. Během této cesty najde kromě písně především sám sebe – jako potomka děvčátka, které kdysi přežilo dersimský masakr.

Film se bude promítat pod patronací českého PEN klubu a Kurdského občanského sdružení.

25. října v 17:00 hodin, Kino Pilotů

Adresa: Donská 168/19, 100 00 Praha 10