Pozvání na translatologické kolokvium na FF UK

Ústav translatologie FF UK srdečně zve na kolokvium „Translation in a Changing Europe“ pořádané ve spolupráci s Generálním ředitelstvím pro překlady Evropské komise, které proběhne dne 21. 10. 2022 od 9 do 13 hodin v místnosti 300 v budově Filozofické fakulty (Palachovo náměstí 1, Praha 1). 

Na programu bude přednáška o přínosu českých teoretiků pro výzkum překladu a překladatelskou praxi, panelová diskuse věnovaná možnostem spolupráce univerzit s překladatelským a tlumočnickým trhem, ve které vystoupí zástupci nejvýznamnějších českých profesních organizací v oboru (za Obec překladatelů předsedkyně Anežka Charvátová), a diskuse na téma vlivu probíhající války na Ukrajině na překladatelskou profesi. Diskuse se zúčastní Kateryna Bondarenko ze Středoukrajinské státní pedagogické univerzity Volodymyra Vynnyčenka a rovněž předseda FIT Europe John O‘Shea. 

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.