Pavel Eisner: Poutníkův posel

Pražský literární dům srdečně zve 3. 12. v 17.00 do Foersterovy síně na literárně-hudební večer o životě a díle Pavla Eisnera, pražského rodáka, autora, jazykovědce a významného překladatele, od jehož úmrtí letos uplynulo 65 let.

Pavel Eisner se velice zajímal o hudbu, a vedle děl pražských německých spisovatelů tak překládal rovněž muzikologické texty či libreta českých skladatelů. Do němčiny přeložil i životopisný román Josefa Bohuslava Foerstera Poutník (Der Pilger: Erinnerungen eines Musikers), z jehož českého originálu během večera zazní vybrané pasáže.

V rámci hudebního doprovodu se můžete těšit např. na Foersterovy či Dvořákovy skladby v podání pianistky Adély Ludvíčkové.

aktuálně - Pražský literární dům | (literarnidum.cz)

ne 03. 12. 2023 | 17:00 | Foersterova síň, fara kostela sv. Vojtěcha, Pštrossova 214/7, Praha 1

Účinkující: Olga Černá

Adéla Ludvíčková