Konference Střed zájmu: Status umělce a umělkyně

Konference Střed zájmu: Status umělce a umělkyně

Institut umění IDU zve na mezinárodní konferenci Střed zájmu: Status umělce a umělkyně, která proběhne 22. září v prostorách Ministerstva kultury ČR od 9 do 14 hodin

Podrobný program naleznete zde. Prezentovat budou mluvčí z Norska, Španělska, Portugalska, Rakouska a Slovenska, které představí jednotlivé přístupy k této problematice ve svých zemích. 

Konference bude v angličtině a tlumočena bude do češtiny. 

Přihlásit se je možné na tomto odkazu, vstup je zdarma. 

O problematice statusu umělce a umělkyně také sepsaly Jana Návratová a Eva Žáková, ředitelka Institutu umění, článek, který je k přečtení tady.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.