Hledá se polyglot

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli je možné vás požádat o pomoc při velmi specifickém úkolu.

Mám tady 15 specifických cizích slov, jejichž význam znám, ale nevím, z jakého jsou jazyka. Některá jsou z angličtiny, jiná z francouzštiny, jedno z japonštiny, ale u některých vůbec netuším, v jakém jazyce se používají. A to bych právě potřebovala zjistit.

Hledám nějakého polyglota, který má k dispozici slovníky a bavil by ho takový specifický úkol. Nejde mi o jejich etymologický původ, ale o to, v jakém jazyce se v uvedené podobě používají, o jaký jde slovní druh a ideálně i jejich výslovnost českou transkripcí. Výsledný text má být celý v češtině. Šlo by o placenou práci.

Moc byste mi pomohli. Ta knížka by bez toho byla velmi ochuzená.

Srdečně

Barbora Urmaničová

barbora.urmanicova@gmail.com

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.