Hledá se polyglot

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli je možné vás požádat o pomoc při velmi specifickém úkolu.

Mám tady 15 specifických cizích slov, jejichž význam znám, ale nevím, z jakého jsou jazyka. Některá jsou z angličtiny, jiná z francouzštiny, jedno z japonštiny, ale u některých vůbec netuším, v jakém jazyce se používají. A to bych právě potřebovala zjistit.

Hledám nějakého polyglota, který má k dispozici slovníky a bavil by ho takový specifický úkol. Nejde mi o jejich etymologický původ, ale o to, v jakém jazyce se v uvedené podobě používají, o jaký jde slovní druh a ideálně i jejich výslovnost českou transkripcí. Výsledný text má být celý v češtině. Šlo by o placenou práci.

Moc byste mi pomohli. Ta knížka by bez toho byla velmi ochuzená.

Srdečně

Barbora Urmaničová

barbora.urmanicova@gmail.com

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.