Ezagutu Baskicko / Poznat Baskicko

Spolek Euskaldun, který se zaměřuje na propagaci tzv. malých jazyků a jejich překladatelů, pořádá ve spolupráci s Obcí překladatelů baskický večer. O Baskicku a jeho postavení v rámci Španělska pohovoří politolog Jiří Zákravský, překladatel Vít Kazmar, nositel Jungmannovy ceny, přečte ukázku ze svého překladu románu Fernanda Aramburua Vlast, za který dostal tvůrčí odměnu v rámci CJJ, o osobní poznatky z dlouhodobých cest do Baskicka se podělí Anna Tkáčová.
Koná se 9. 11. v 18:00 v plzeňské univerzitní kavárně Družba (Sedláčkova 19).

Další informace zde.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.