Counterpoint/Contrepoint #10

V prosinci vydal CEATL desáté číslo svého magazínu, tematicky zaměřené na problematiku umělé inteligence v překladu. Shrnuje dosavadní činnost CEATL na tomto poli a přináší také úvahy několika spisovatelů a spisovatelek o možnosti, že by jejich dílo překládala právě AI. A protože se letošní výroční zasedání CEATL bude konat v Reykjavíku, dozvíte se více o činnosti islandské překladatelské organizace.

Anglická verze

Francouzská verze

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.