Čerstvě z Plavu

Číslo následující se zaměří na literaturu podobnou, ale s temnějšími, postapokalyptickými či dystopickými tóny a tématy souvisejícími se změnou klimatu, konkrétně v Norsku a na severu. Koncepci tohoto čísla sestavila Jitka Jindřišková. Páté číslo letošního ročníku pak zpracovává afroamerickou literaturu dvacátých let 20. století a připravuje ho šéfredaktor Martin Pšenička.
Až pomine neveselá doba, těšit se budeme na setkání u nějakého hromadného křtu! Časopis Plav mimochodem letos slaví 15 let od založení.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.