Čerstvě z Plavu

Číslo následující se zaměří na literaturu podobnou, ale s temnějšími, postapokalyptickými či dystopickými tóny a tématy souvisejícími se změnou klimatu, konkrétně v Norsku a na severu. Koncepci tohoto čísla sestavila Jitka Jindřišková. Páté číslo letošního ročníku pak zpracovává afroamerickou literaturu dvacátých let 20. století a připravuje ho šéfredaktor Martin Pšenička.
Až pomine neveselá doba, těšit se budeme na setkání u nějakého hromadného křtu! Časopis Plav mimochodem letos slaví 15 let od založení.

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.