Ať žijí knížky, ať žije divadlo!

Jak to funguje?

1. Vyberte si knihu.

2. Vyberte osobu, které chcete knihu koupit (anebo si ji od ní přejete).

3. Osobu (ale klidně také nakladatelství či autora/ku) v příspěvku na sociální sítích označte a v příspěvku kromě osobního vzkazu nezapomeňte použít hashtag #kupmiknihu

4. Sdílejte na svých sociálních sítích (Instagram/Facebooku/Twitteru).

Akci ČRo koordinuje rovněž s festivalem Svět knihy, který se k  akci přidá od pondělí 20. 4.. Český rozhlas bude #kupmiknihu sdílet na svých platformách, do akce se zapojují i rozhlasoví moderátoři a spřátelené osobnosti napříč celým vysíláním.

Veškerý obsah z vysílání, i který vznikl následně, je aktualizovaný a dostupný na webu https://dvojka.rozhlas.cz/zije-divadlo-ziji-knizky-8100029.

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.