31. Podzimní knižní veletrh - nejkrásnější knihy a program

Vážení vystavovatelé,
děkujeme všem, kdo nám už poslali pořady a doplňky do doprovodného programu veletrhu a těšíme se na další. Aktuální verzi programu posíláme v příloze - až do konce června ji prosím považujte za pracovní a neveřejnou.
Především vám ale chceme připomenout soutěž o nejkrásnější knihy veletrhu. Porota, vedená spisovatelem Milošem Urbanem, vybere nejkrásnější knihu veletrhu (získá cenu města Havlíčkova Brodu ve výši 40 000 Kč), nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou (ta získá cenu Kraje Vysočina ve výši 60 000 Kč) a nejkrásnější dětskou knihu (získá cenu Tiskáren Havlíčkův Brod a.s., sleva 31 000 Kč na výrobu publikace). Uzávěrka je až 16. září, ale pokud přihlásíte knihy už teď před prázdninami, nebudete na to muset přes léto myslet a budete se moct těšit na cenu. Bližší informace poskytne Petr Bobek z Krajské knihovny Vysočiny, bobek@kkvysociny.cz, tel. 724 300 025, nebo je najdete na stránkách Krajské knihovny Vysočiny https://www.kkvysociny.cz/soutez-o-nejkrasnejsi-knihu-7/, případně na stránkách veletrhu http://www.hejkal.cz/veletrh/informace-pro-vystavovatele/ceny-za-nejkrasnejsi-knihy-veletrhu/.
Přejeme hezké léto a těšíme se na setkání na 31. Podzimním knižním veletrhu - 15. a 16. října 2021.

Představujeme

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.